گل نشکفته...

علی توی حیاط بازی می کرد . مینا سرش را از پنجره بیرون کرد با صدای بلند گفت : داداش مواظب گلهای باغچه باش.

باغچه کوچک با گل های زیبا و سرخ ، شادابی خاصی به  خانه بخشیده بود . درخت سیب ، گوشه باغچه به تنهایی برای خودش آقایی می کرد و نگاه مهربانش را به گل های زیر دستش ارزانی می داشت .

علی همچنان در حال بازی بود که نگاهش به گل سرخی که در وسط باغچه خودنمایی می کرد افتاد ، کسی در حیاط نبود ولی مینا از پشت پنجره او را می دید، علی سری به اطراف چرخاند مطمئن شد کسی نیست . دست برد آرام گل را چید . تا خواست نفسش را بالا بکشد که گل را بو کند ، مینا جیغ کشید . علی از چا پرید با حالت گریه گفت : چرا مرا ترساندی ، چرا یواشکی نگاه میکنی ؟!

مینا که از ناراحتی رنگش عوض شده بود با صدای بلند جواب داد: من خیلی وقت است پشت پنجره ایستاده ام شما حواست نیست . .

سپس با ناراحتی از پشت پنجره به کنار باغچه آمد جای گل چیده شده خیلی خالی بود این اولین گلی بود که باز شده بود ، مینا با حسرت به باغچه و بوته گلها نگاهی انداخت و به غنچه کوچکی که گوشه باغچه بود رو کرد و گفت:

چرا علی ، هوس چیدن تو را نکرد اما آن گل نگون بخت را چید. بله چون تو در پوشش بودی و زیبایی های گلبرگ هایت را به علی نشان ندادی.

غنچه تا غنچه است کسی هوس چیدن آنرا نمی کند اما وقتی گل شد و از حجاب بیرون آمد ، همه در طمع چیدنش نقشه می کشند . چند روز بعد پژمرده می شود ،از چشم ها می افتد و کسی به او اعتنا نمی کند حتی همان هایی که عاشق چیدنش بودند.

 

/ 1 نظر / 17 بازدید
پیوندهام

با سلام سایت پیوندهام با هدف معرفی وبسایت های ایران رسما آغاز بکار کرد شما میتوانید با عضویت در این سایت پس از ثبت سایت خود از مزایای رایگان آن بهره مند شوید امکانات : 1) دریافت رنک در بین تمامی سایت ها و دریافت رنک در موضوع سایت شما 2) امکان دریافت کد محبوبیت و قراردادن آن در سایت به همراه نمایش رنک شما و آمار بازدید در پیوندهام 3) امکان اضافه کردن آر اس اس به پروفایل سایت در پیوندهام 4) افزایش بازدید و ترافیک و رتبه شما در الکسا و رنک پیوندهام 5) آپلود بنر تبلیغاتی 6) اضافه کردن چند سایت با یک کاربری 7) معرفی سایت شما به صورت اتوماتیک در صفحه پیوندهام در فیسبوک 8) امکان نظر گذاشتن در پروفایل سایت شما در پیوندهام به وسیله کاربری فیسبوک 9) اسکرین شات 10) امکان مشاهده آمار بازدید از سایت شما توجه : لطفا قبل از ثبت سایت خود قوانین را حتما مطالعه فرمایید http://peyvandham.ir/page/terms در ضمن بعد از تایید سایت حتما کد محبوبیت را در سایت خود قرار دهید تا بازدیدکنندگان سایت شما به سایتتان رای دهند و رتبه شما در پیوندهام افزایش یابد تائید شدن سایت ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد برخی از سایت های ثبت شده در پیوندهام ن